Турбівська селищна громада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ОГОЛОШЕННЯ!!!

Дата: 28.08.2023 17:40
Кількість переглядів: 191

ОГОЛОШЕННЯ!
Про проведення публічного громадського обговорення проєкту рішення Турбівської селищної ради "Про ліквідацію Комунального закладу «Білянська гімназія Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької оласті».

Фото без опису

1. Найменування організатора громадського обговорення: Турбівська селищна рада.

2. Ініціатор громадського обговорення: робоча група з питань оптимізації мережі закладів освіти Турбівської селищної територіальної громади

3. Мета громадського обговорення: врахування думки жителів сіл Біла, Шендерівка щодо ліквідації Комунального закладу «Білянська гімназія Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області».

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника.

Пропозиції щодо модернізації мережі закладів освіти Турбівської селищної територіальної громади у 2023 році сформовано на основі аналізу стану наявної мережі, визначення її ефективності, соціальної та економічної доцільності, демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту на наступні роки та виходячи з необхідності дотримання вимог економічної доцільності та ефективності функціонування закладів освіти у громаді, зменшення частки витрат на заробітну плату та оплату комунальних послуг у нормативі фінансової забезпеченості, а також забезпечення раціональної концентрації та ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів громади тощо.

Заходи з оптимізації (ліквідації Комунального закладу «Білянська гімназія Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області») планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів.

Вартість утримання одного учня в Комунальному закладі «Білянська гімназія Турбівської селищної ради» у 2022 році становила 82 378 грн на рік. Кількість учнів на одного вчителя складає 4 дитини.

З 9-ти класів лише для 4-ьох класів здійснювалася організація класно-урочної системи; інші учні 7, 9  класів навчалися за індивідуальною формою; 3 класи в закладі зовсім відсутні. Тобто, за формою навчання, коли дитина має у 4-5 разів менше годин навчання, ніж у класі з більшою наповнюваністю. У класі протягом тижня учень працює на 25-30 уроках, а при індивідуальному навчанні усі предмети викладаються на 5- 8 уроках. Діти втрачають якість знань, рівень підготовки (5-8 годин на 1 учня, коли класи мають 26-30 годин). Скільки учні недоотримали навчального матеріалу!

Завдання школи, насамперед, – давати дітям якісні знання. Уже потім це місце працевлаштування вчителів. Школа  це установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту. І тут вирішальною є роль вчителя, його системна робота над підготовкою до уроків, використання на уроках проблемних і дослідницьких методів навчання, перехід від процесу наповнення учнів знаннями до процесу усвідомленого здобуття ними необхідних навичок для вирішення проблемних ситуацій, що в кінцевому підсумку й буде формуванням компетентностей.

Тож, ті батьки, які турбуються за майбутнє своїх дітей та прагнуть забезпечити їх успішне майбутнє, надають можливість навчатися в закладах освіти, де впевнені, що їх діти зможуть здобути якісні знання.

Наголошуємо, що першочерговою метою ліквідації школи є підвищення якості освітніх послуг та збільшення можливостей для дітей. Відтак, мережа Комунального закладу «Білянська гімназія Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області» потребує об’єднання аби сформувати повноцінні класи.

Учням Комунального закладу «Білянська гімназія Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області» буде надана можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти у Комунальному закладі «Турбівський ліцей №1 Турбівської селищної ради Вінницького району  Вінницької області».

Підвезення дітей до вищевказаного закладу освіти буде здійснюватися шкільним автобусом.

В майбутньому, після об’єднання мережі двох шкіл, учні будуть отримувати якісні освітні послуги, соціалізація дітей здійснюватиметься ефективніше. Також, це стосується таких аспектів як загальний рівень підготовки учнів та виконання ними навчальних програм, розвиток навичок спілкування в колективі та лідерських навичок, можливість ширшої реалізації здібностей та творчої майстерності. Також, конкурентне учнівське середовище буде стимулювати мотивацію до кращих результатів у навчанні.

Загальні комунікативні навички та якість шкільної соціалізації мають вагомий вплив на самореалізацію дітей після закінчення закладу загальної середньої освіти.

 

Пропозиція Турбівської селищної ради: враховуючи вищевикладене, проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, пропонуємо проєкт рішення селищної ради «Про ліквідацію Комунального закладу «Білянська гімназія Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької оласті»:

https://rada.info/upload/users_files/04326230/docs/d79570af6d51938c20a8cd0004b98f5e.docx

 

4. Формат проведення громадського обговорення: громадське обговорення буде проходити на базі Комунального закладу «Білянська гімназія Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької оласті» впродовж 2023 року та І, ІІ кварталів 2024 року за адресою: вулиця Миру, 49, село Біла.

 

  • у письмовій формі за адресою:

вул. Травнева, 4, село Нова Прилука, Вінницький район Вінницька область,22512 (відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Турбівської селищної ради)

  • електронній формі на електронну адресуturbiv.osvita2021@ukr.net
  •  усній формі на контактний телефон: +38 (098 7445004)

 

До участі в громадському обговоренні запрошуються всі жителі сіл Біла, Мала Біла, Нове,  Шендерівка. Усі пропозиції та зауваження подаються виключно із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

 

Увага! Анонімні пропозиції не будуть реєструватись та розглядатись!

 

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Оприлюднення результатів громадського обговорення  буде здійснюватися на сайті Турбівської селищної  ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь