Турбівська селищна громада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Музеї

Музейною візитівкою Турбівської громади безумовно є музей історії села Вахнівка, який розташований у центрі села.

Його засновником став уродженець села Залужжя Теплицького району Вінницької області Олександр Павлович Гук, який приїхав у 1955 році у Вахнівку підіймати відстале господарство. За роки його головування у місцевому колгоспі «Росія» вдалося вивести господарство у передовики, побудовано клуб, школу, дитсадок, різні господарські приміщення. Наприкінці 1967 року перейшов працювати директором Вахнівської середньої школи.

Крім того, О.П. Гук пройшов війну, яку закінчив у Празі в травні 1945 року. Був тричі поранений, додому повернувся інвалідом. Нагороджений орденами Великої Вітчизняної війни, Червоної Зірки, Слави та багатьма медалями. Коли Президент України Леонід Кучма нагороджував делегата ІІІ з’їзду ветеранів України іменним президентським годинником, Олександр Павлович запросив і його побувати у Вахнівці.

Де це? – запитав Президент.

Це – малий Париж на Вінниччині, приїздіть.

На початку 1980-х років у центрі Вахнівки збудували двоповерхову контору колгоспу, проте його голова В.П. Дармограй зробив подарунок місцевому ентузіасту та всім любителям історії, подарувавши майбутньому музеєві це приміщення. Музей відкрили у 1985 році на честь 40-річчя свята Перемоги.

У дев’яти тематичних залах виставлено близько тисячі експонатів. Відібрані з допомогою обласного краєзнавчого музею кераміка, зразки зброї, фотодокументи, що висвітлюють основні віхи місцевої історії, та багато інших цікавинок, що здивують відвідувачів.

Крім того, поруч з приміщенням музею встановлені зразки  військової техніки: протитанкова 76 мм гармата, ракетна установка БМ-13 («Катюша»), самоходка ІСУ-152 мм («Звіробій»).

 

Фото без опису

Будівля музею

Фото без опису

Експозиція музею

Також цікаві експонати можна зустріти і в музейних кімнатах шкіл та клубів населених пунктів громади.

Фото без опису

Музейні експонати у с. Нова Прилука

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь