Село Костянтинівка
Адміністративне приміщення | Будинок культури |
Село Костянтинівка – центр Костянтинівського старостинського округу Турбівської селищної громади.
Село розташоване вздовж річки Тиха Руда, яка є лівою притокою річки Десна на відстані 2 км від автодороги Турбів – Погребище – Сквира.
Історія не зберегла дати заснування села.
Одна з версій походження назв населених пунктів Костянтинівського старостинського округу пов’язана з першими поселенцями: козаками Костянтином, Петром та Чуприною.
Хоча ця легенда не знаходить документального підтвердження, проте вивчення історичних джерел допомагає пов’язати виникнення трьох сіл сотенним містечком Вінницького полку Прилука, яке на короткий час (1632 р.) було навіть столицею козацької України.
В 1731 р. у володіння прилуцькими землями вступив львівський стольник Францішек Боржецький, надвірні козаки якого стали загрозою для сусідніх земель. У 1746 р. нові напади очолив Матвій Боржецький, тому, не виключено, що хтось із прилуцьких козаків у ті часи осів на землях майбутньої Костянтинівської ради і дав початок новим селам.
Наприкінці XVIII ст. вперше згадується (1765 р.) існування Костянтинівки. Ще одна версія походження самої назви села вплив міста Костянтинова – одного з численних володінь Боржецьких.
15 листопада 1841 року відкрита перша церковнопарафіяльна школа.
У 1852 р. побудована нова церква на кошти селян. У 1908 році розпочала роботу чотирикласна школа, яку побудувало земство.
У 1928 р. у Костянтинівці створено сільськогосподарську артіль «Нове життя».
20 липня 1941 року у село увійшли фашистські загарбники. Окупаційні війська пограбували колгосп та радгосп, на примусові роботи до Німеччини забрали 123 юнаків та дівчат. У селі діяли дві підпільні групи.
Після війни почалася відбудова господарства. В 1948 році колгосп «Новий шлях» перейменований у колгосп ім. Ілліча.
Після здобуття незалежності України колгосп став спільним українсько-турецьким сільськогосподарським підприємством «Ел-Тур». Колишній відділок радгоспу внаслідок реорганізації став Костянтинівським відділком САТ «Турбівське».
Існуюча виробнича сфера складається з фермерських господарств, об’єктів зберігання сільськогосподарської продукції, машино-тракторних дворів.
На даний момент економіка села в галузі сільського господарства представлена підприємствами ТОВ «Племзавод «Україна» та ПАТ «Турбівське».
На території села розташована Костянтинівська ЗОШ І-ІІ ступенів, фельдшерський пункт, сільський будинок культури, краєзнавчий куточок та сільська бібліотека у якій нараховується близько 368 читачів.
Село облаштоване вуличним освітленням, побудований водогін.
Центр села | Річка Тиха Руда |