Палаци та архітектура
Відомий факт, що на Вінниччині сконцентрована найбільша кількість палаців, кілька з них розташовані на території нашої громади.
Найбільший шедевр палацо-паркової архітектури розташований у Старій Прилуці, який також називають палацом Мерінга за іменем останнього власника. Поруч з палацом розташований парк. Нині у будівлях палацу функціонує Староприлуцька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат.
Головний вхід до палацу
У селі Козинцях розташований палац Раковських, який складається з двох частин – великого та малого палацу. Названий на честь поміщика, який володів селом у XIX столітті та за час правління побудував цей палац.
Нині будівлю великого палацу використовує місцева школа, а у малий використовується як житлове приміщення.
Колишній палац Раковського (нині школа)
Малий палац
Палац Гойжевських – невеликий палац, розташований у селі Нова Прилука. У радянські роки тут розміщувалася контора місцевого колгоспу, будинок культури, магазин та піонерська кімната.
Колишній палац Гойжевських
У Новій Прилуці народився єдиний з Вінниччини Нобелівський лауреат Зельман Абрахам Ваксман. У центрі села розташований пам’ятний знак. Раніше у селі проживала велика кількість євреїв. Зберігся хедер, де навчався майбутній нобелівський лауреат. Нині – це сільська школа.
Пам'ятний знак Ваксману Зельману
Будівля Новоприлуцької школи (колишній хедер)
На початку села Нова Прилука при виїзді з Турбова розташована Турбівська лікарня. Раніше це комплекс земської лікарні, збудований у 1912 році у стилі європейського модерну.
Комплекс земської лікарні
Також вартий уваги стародавній маєток, що розташований у Турбівському парку серед реліктових дубів, де проживали шляхтичі Боржецькі, Драгомирецькі, Фудаковські, Малєвичі.
Маєток у Турбівському парку