Турбівська селищна громада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Дирофіляріоз, в чому небезпека?

Дата: 07.06.2023 14:47
Кількість переглядів: 82

Фото без опису

У Вінницькій області впродовж останніх 10 років щорічно реєструється по декілька випадків  захворювання    дирофіляріозом серед людей . Хвороба у людини може розвинутись після укусу комара. Первинний діагноз при зараженні – утворення пухлини, яка може гноїтися, якщо її не видалити.

«Дирофіляріози – тканинні зоонозні гельмінтози, яким характерна трансмісивна передача, повільний розвиток, тривалий перебіг та осередкове розповсюдження. Тобто зараження відбувається  лише при укусі комара, від людини до людини не передається! Безпосередньо від собак і кішок людина не заражається!

З моменту зараження до утворення пухлини проходить не менше 1 місяця, а іноді до 2 років. Перші симптоми захворювання – безболісна пухлина, у місці локалізації якої відчувається свербіж і печіння різного ступеня інтенсивності. Характерним симптомом захворювання є міграція гельмінта, що виражається в пересуванні чи ущільнення пухлини під шкірою. Відстань, на яку переміщається гельмінт , складає від декількох до десятків сантиметрів , швидкість міграції до 30 см за 2 доби.

Первинний діагноз у більшості випадків – фіброма, атерома, кіста, пухлина, що при несвоєчасному видаленні гельмінта гноїться, розвивається абсцес, з якого при розкритті вилучається гельмінт. У жодному з випадків у крові не були виявлені мікрофілярії. Місце, де «осідає» дирофілярія є основною ознакою клінічних проявів: від пухлини на тілі під шкірою до уражень очей, суглобів, внутрішніх органів, діагностується як легеневе захворювання.

Ураження очей супроводжується появою вузлів під шкірою повік або кон’юктивою, іноді їх розповсюдженням в очну ямку. Спостерігається набряк вік,  біль, сльозотеча, діплодія.

Частіше зустрічаються «атероми» спини, плеча, передпліччя , інколи – повік. У більшості випадків це – поодинокі пухлини .

Видалення «атером» оперативним шляхом супроводжується, як правило, вилученням одного живого гельмінта, довжиною 10-15 см.

Профілактика

• Своєчасне лікування тварин як джерела хвороби (здійснюється ветеринарною службою). В якості профілактики дирофіляріозу для собак і кішок можна використовувати різні види нашийників та інші засоби, що захищають від бліх і кліщів, що також є переносниками збудниками багатьох захворювань, у тому числі і дирофіляріозу.

• Деларваційні та дезинсекційні заходи боротьби з переносником (здійснюється підприємствами усіх форм власності).

• Лікування та диспансерний нагляд (до 3 місяців) за хворими (здійснюється лікувально-профілактичними закладами).

• Організація та виконання робіт в осередках (п'яти кілометровій зоні ). В осередках дирофілярітозів необхідно проводити обробку проти комарів. В місцях з великою чисельністю комарів рекомендується обмежити прогулянки тварин у вечірню пору, тобто в період масового нападу комарів, розміщувати собак потрібно в приміщеннях, не доступних для комарів. Людина може себе захистити використовуючи різного роду репеленти – препарати, що відлякують комарів і мошкару, ефективно використання електрофумігаторів з інсектицидними пігулками або рідинами, інсектецидних спіралей, носіння спеціального одягу, накидок на голові, засітчення  вікон та дверей.

В лабораторіях ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗУ» забезпечується проведення досліджень, необхідних для встановлення діагнозу дирофіляріоз.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь