Що потрібно знати стосовно профілактики отруєнь бджіл пестицидами та порядку реєстрації пасік?
Згідно діючих нормативних документів суб’єктам господарювання у галузі бджільництва необхідно знати, що: Пасіка повинна бути зареєстрована за місцем проживання фізичної особи, або за місцем знаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях, або сільських, селищних, міських радах одноразово в рік заснування пасіки. Реєстрація здійснюється безкоштовно на підставі заяви (ст. 13 ЗУ № 1492-111 «Про бджільництво»). Пасіка повинна бути зареєстрована в Липовецькому управлінні Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Реєстрація безкоштовна на підставі заяви (ст. 25 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»). Після реєстрації пасіки необхідно звернутись в Липовецьку державну районну лікарню ветеринарної медицини для отримання ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, (ст. 13 ЗУ №1492-111 «Про бджільництво»). Спеціалісти лікарні перед видачею паспорта мають провести обстеження пасіки, відібрати зразки проб для дослідження влабораторії ветеринарної медицини. Вартість послуг згідно тарифів:
В разі масового отруєння бджіл Відшкодування збитків при отруєнні бджіл можливе тільки за наявності документів які підтверджують реєстрацію пасіки та наявності ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку. Якщо пасічник хоче відшкодувати заподіяні йому збитки, то він повинен діяти швидко й оперативно. Це в його ж інтересах. Адже через 3-4 дні слідів отрутохімікатів у відібраному матеріалі вже можна не знайти.
Акт комісії та експертний висновок - це основні документи для розгляду в суді. Якщо ж висновком |
|
|
експертизи буде доведено причинний зв'язок між обробкою поля та загибеллю бджіл, слід вживати наступних заходів
Переміщення пасік Також пасічнику потрібно знати, що при переміщенні пасіки до місць медозбору (за межі територіальної громади) необхідно звернутись до Липовецької державної районної лікарні ветеринарної медицини, для отримання ветеринарного документа на переміщення пасіки в межах адміністративного району - це ветеринарна довідка, за межі адміністративного району ветеринарне свідоцтво Ф-1Вет. Після прибуття до місць медозбору звернутись з даним документом до органів місцевого самоврядування де тимчасово буде розміщена пасіка (міські, сільські, селищні ради) для тимчасового взяття на облік пасіки за місцем розташування, (п. 4 ст. 37 ЗУ № 2498-ХІІ «Про ветеринарну медицину» та п. 3.5; 3.6 глави 3 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл. Реалізація продуктів бджільництва Мед та продукти бджільництва отримані від власних чи фермерських господарств можна реалізувати на агропродовольчому ринку в межах адміністративного району за наявності довідки місцевої установи ветеринарної медицини (за межами району - ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку) та наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку. ( пп. 5 п. 40 Розділ II «Правил торгівлі на ринках»).
Липовецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області |