Звіт дільничного офіцера поліції щодо стану дотримання правопорядку на поліцейській дільниці Турбівської селищної територіальної громади
Протягом 2022 року діяльність співробітників відділу поліції № 4 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, в тому числі дільничних офіцерів поліції було націлено на підвищення якості обслуговування населення, зміцнення довіри людей до Національної поліції. Ця мета в діяльності підрозділу і в подальшому залишається на першому місці.
Національна поліція України виконує поставленні на них завдання та функції, а саме:
- забезпечення публічної безпеки і порядку;
- охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
- протидії злочинності;
- надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
В зв’язку з реформуванням правоохоронних органів та органів самоврядування, враховуючи зміни до адміністративно-територіального устрою Вінницької області, на даний час до оперативного обслуговування відділу поліції № 4 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області віднесено території адміністративних меж територіальних громад: Липовецької міської територіальної громади, Турбівської селищної територіальної громади, Оратівської селищної територіальної громади та Погребищенської міської територіальної громади.
Територіальну громаду Турбівської селищної ради, в яку входить 22 населених пункти, з загальною кількістю населення близько 17166 осіб, обслуговує по штату 2 дільничних офіцерів поліції (на даний час одна вакансія) та два поліцейських офіцерів громади.
На даний час з метою налагодження досконалого механізму взаємодії дільничних офіцерів поліції та поліцейських офіцерів громади з працівниками інших служб щодо попередження та розкриття кримінальних правопорушень, підвищення обізнаності про стан оперативної обстановки на територіях обслуговування, належних партнерських стосунків між поліцією і населенням щодо профілактики правопорушень проводяться профілактичні заходи по відвідуванню помешкань громадян дільничними офіцерами поліції, ними проводиться роз’яснювальна робота серед населення громади щодо особистого захисту, їх майна від протиправних посягань, ознайомлення населення та отримання інформації про осіб, що займаються самогоноварінням, зберіганням та розповсюдженням наркотичної сировини.
Відповідно дільничним офіцером поліції по території громади розглянуто та вирішено по суті 60 звернень громадян.
На території територіальної громади дільничними офіцерами поліції було розкрито 5 кримінальних правопорушень, по яких встановлено осіб та в подальшому вказані кримінальні провадження скеровані до суду для розгляду. З них - більшість спричинення тілесних ушкоджень, домашнє насильство та інші.
На території територіальної громади виявлено та припинено дільничними 350 адміністративних правопорушень, більшість яких було зафіксовано за появу в публічних місцях в п’яному вигляді або розпиття спиртних напоїв у публічних місцях, дрібне хуліганство і за вчинення домашнього насильства.
Актуальною проблемою на сьогодення є продаж спиртних напоїв домашнього виготовлення. За даний період співробітниками поліції задокументовано за зберігання спиртних напоїв і за придбання цих напоїв по територіальній громаді – більше 40 фактів. За домашнє насильство лише по громаді зареєстровано за звітний період 122 звернення, з яких 75 осіб поставлено на профілактичний облік та з якими систематично проводиться відповідна превентивна робота.
На території області, як і на території обслуговування трапляються випадки вчинення крадіжок, шахрайства відносно жителів, особливо відносно осіб похилого віку та їх майна.
Відділом поліції проводяться заходи спрямовані на запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, виявлення осіб, які залучають дітей до протиправної діяльності, здійснюють продаж спиртних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім особам, із забезпеченням своєчасного повернення таких дітей у сім'ї та навчальні заклади за місцем проживання, посилення їх соціальної та правової опіки, поліпшення виховної роботи з ними.
Активізовано профілактичну роботу з особами, які раніше скоювали кримінальні правопорушення пов'язані з домашнім насильством, з виявлення нелегальних мігрантів, осіб, які надають їм посередницькі та допоміжні послуги, виявлення і перекриття каналів незаконної міграції.
Поліцейські здійснюють всі необхідні заходи для посилення безпеки мешканців, однак ефективність такої роботи зросте і з вашою допомогою.
З цією метою поліцією впроваджується програма «Безпечне місто», метою якої є встановлення відео нагляду в публічних місцях, проводиться робота щодо розширення мережі встановлених у публічних місцях кнопок термінового виклику поліції; програми «Чужий», в основі якої лежить негайне повідомлення громадянами відділ поліції, представників органів територіальних громад (старостів) про появу в населених пунктах транспортних засобів і сторонніх осіб, які викликають певну підозру, співробітників поліції, про усі вчинені протиправні факти. Про це акцентується увага громадян під час проведення звітів дільничних офіцерів поліції перед громадами.
Як свідчить практика, досить часто злочинці, у разі виявлення до них уваги, відмовляються від своїх намірів.
Проводиться постійний моніторинг стану оперативної обстановки і вживаються невідкладні заходи реагування на її зміни, з метою недопущення ускладнення криміногенної ситуації та порушень публічного (громадського) порядку на території обслуговування.
Пам’ятайте, що поліція стоїть на сторожі безпеки мешканців, кожне повідомлення громадян не залишиться поза нашою увагою. Тільки разом ми зможемо забезпечити правопорядок і спокій, перемоги та миру нам усім.
Володимир Кравчук