До уваги мешканців багатоквартирних будинків!
Звертаємо увагу мешканців багатоквартирних житлових будинків на недопущення використання газобалонного обладнання в побуті за відсутності електро- та газопостачання.
На жаль, правила використання газових балонів у багатоквартирних будинках мають у своїй основі сумний досвід. Вибухи газових балонів у багатоповерхівках та приватних будинках мають одну причину – недотримання правил зберігання та користування.
Тим не менш, через обмежений вибір засобів готувати в умовах, що склалися, залишаються часті питання користувачів: чи можна тримати газовий балон у квартирі, як правильно встановити його.
Усі вимоги прописані та законодавчо затверджені. Відповідь на запитання, чи можна зберігати газовий балон у квартирі, однозначно негативний: зберігати ємності з горючим газом у будинках та квартирах, на території сходових прольотів та у підвалах, на балконах та горищах заборонено.
Також наголошуємо на колективній безпеці у багатоквартирних будинках. Наприклад, якщо сусід встановив резервуар із пальним у квартирі та проігнорував вимоги безпеки, замовчувати цю ситуацію не варто. Контроль за використанням такого обладнання займаються спеціалізовані служби. Звернення до таких служб характеризується їх швидким відгуком.
Мешканці багатоквартирних житлових будинків, будь ласка, завчасно продумайте запасний варіант евакуації на випадок повного блекауту (відсутності електро-, водо-, газопостачання та водовідведення).
Окрім цього, звертаємо увагу жителів індивідуальних житлових будинків про дотримання правил безпечного використання пічного опалення.
Шановні мешканці громади, закликаємо вас дотримуватися правил пожежної безпеки під час опалення своїх домівок та нагадуємо про головні правила безпечного користування пічним опаленням.
При використанні пічного опалення забороняється:
• користуватись несправними опалювальними печами;
• розпалювати печі легкозаймистими та горючими рідинами;
• залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду;
• доручати розпалювати печі та наглядати за ними дітям;
• використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топника;
• сушити та зберігати на поверхні опалювальних печей горючі предмети;
• закривати піддувало опалювальної печі, коли в ній ще горить вогонь або є жар;
• влаштовувати в якості димоходу металеві або азбестові труби.
В опалювальний сезон необхідно очищати димарі від сажі хоча б один раз на два місяці.
Бережіть себе!