ОГОЛОШЕННЯ
Наближаються поминальні дні й магазини та місцеві ринки вже ломляться від ядучого різнобарв’я штучних пластикових квітів.
Свій яскравий колір “ця краса” втратить вже через два-три місяці, а от негативний вплив на навколишнє середовище ми будемо відчувати ще дуже довго.
Квіти виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу оброблених парафіном. Під дією сонячних променів, вони можуть не тільки виділяти неприємний запах і після відвідування кладовищ, може погіршитись самопочуття, а й стати причиною пожежі. Достеменно невідомий склад пластику адже весь ринок квітів імпортується із Китаю й на них відсутні сертифікати.
Штучні квіти КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювати й закопувати!
Під час горіння такі матеріали виділяють небезпечні для здоров’я людини шкідливі речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки та діоксини.
Ці речовини викликають:
- подразнення слизових оболонок носоглотки, очей;
- посилюють негативний вплив хронічних захворювань;
- провокують виникнення пухлин;
- послаблюють імунітет;
- викликають безпліддя та природжені патології.
В результаті спалювання штучних квітів в радіусі 24 км простежується діоксинове забруднення. Діоксини просочуються в грунт, розповсюджуються у воді, повітрі. Забруднення ґрунту діоксинами призводить до знищення майже всіх живих організмів, що мешкають в ньому, що, у свою чергу, призводить до повної втрати ґрунтом його природних властивостей.
Формальдегід потужний канцероген, який сприяє виникненню онкологічних захворювань, подразнює дихальні шляхи, а у великій концентрації є ядовитим.
Фенол викликає порушення в роботі нервової системи, а оксиди сірки та азоту можуть стати причиною задишки, запалення та набряк легенів.
Штучні квіти не можна і засипати землею, адже термін їх розкладу до 200 років,грунт навколо забруднюється отруйними речовинами. І чим старіше кладовище, тим небезпечнішим є перебування людини на ньому довгий час.
Утилізувати квіти відповідно до вимог також неможливо, оскільки в області немає сміттєпереробного заводу. Тому шкоди від такої “краси” набагато більше, ніж “милування” ними декілька годин під час поминальних днів.
На даний час не існує законодавства, яке б забороняло ввезення в Україну штучних квітів або використання їх для прикрашання могил. То що ж робити?
Просто не купувати і не нести їх на кладовище. Деякі місцеві громади на своїх офіційних сайтах рекомендують відмовитися від штучних квітів на могилах рідних. Штучні квіти не мають ніякого відношення до християнства, а згадати близьких людей можна без таких вітань.
Чим замінити пластикові квіти?
- багаторічними квітучими насадження, які не потребують особливого догляду;
- букетами із сухоцвітів або живих квітів;
- букетами з цукерок;
- вінками із хвої;
- паперовими квітами.
В сучасномі світі потрібно бути екологічним, віддавати перевагу справжньому там, де можна уникнути штучного. Вибір за кожним!