Актуальна інформація щодо COVID-cертифікатів
Головні тези по COVID-сертифікатам у Дії:
- Зараз застосунком Дія користуються понад 10 млн користувачів, а COVID-сертифікатами — понад 9,5 млн. За останній тиждень COVID-сертифікати згенерували 1 млн українців.
- Команда Мінцифри 24/7 працює над технічним етапом впровадження та роботи сертифікатів.
- Влітку нашою задачею стала розбудова процесу запуску: від отримання технічних вимог ЄС – до розробки усіх необхідних інструментів. Вже 1 липня ми запустили бета-тестування сертифікатів.
- Україна стала однією з перших країн у світі, яка інтегрувалася до єдиного цифрового ринку ЄС в напрямі ковідних сертифікатів, і українці одними з перших у світі змогли подорожувати до ЄС з цифровими ковідними сертифікатами.
- Ми зробили так, щоб вакциновані українці могли безперешкодно мандрувати світом. Сьогодні ж ми працюємо над розширенням можливостей у Дії. А саме: над запуском COVID-сертифікатів для дітей, ПЛР-сертифікатів у Дії, а також робимо зручнішою та швидкою можливість отримання COVID-сертифікатів.
- Ми зі свого боку працюємо, щоб за допомогою цифрових інструментів розвантажити лікарів та лікарні — покращуємо якість даних у реєстрі, автоматизуємо процеси для лікарів та користувачів, спрощуємо процеси отримання COVID-сертифікатів.
- Ми бачимо кожну проблему з номерами партій вакцин, відсутністю коректної інформації про вакцинацію. Щодня приймаємо рішення, запускаємо оновлення, які вирішують їх. Ми хочемо, щоб якомога більше людей отримали свої COVID-сертифікати та повернулися до звичного життя.
- Наразі всі сили спрямовані на допомогу лікарям для спрощення введення інформації про вакцинацію, щоб вирішити всі помилки з дозами, партіями, номерами вакцин. Також медичні лабораторії продовжують підключення та тестування до інформаційної системи МОЗ/НСЗУ, щоб з'явилася можливість якісно генерувати сертифікати про одужання та ПЛР.
- Важливо! Необхідно оновити застосунок Дія до останньої версії в AppStore або Google Play. Версія 3.0.18 для iOS, 3.0.14 — Android.
Скасування електронного підпису для генерації COVID-сертифікатів:
- Мінцифрі вдалося знайти нормативні та технологічні можливості, щоб спростити процес генерації COVID-сертифікатів без використання електронного підпису.
- Як було раніше: у застосунку потрібно було підписувати запит на сертифікат Дія.Підписом (технологія фото ID, «підписувати обличчям»). На порталі використовували електронний ключ (файловий/хмарний носій).
- Як тепер: ви заходите в застосунок чи портал, натискаєте «Отримати сертифікат», і все. Сертифікат генерується. Підписувати обличчям запит на сертифікат не потрібно.
- Наразі всі сили спрямовані на допомогу лікарям для спрощення введення інформації про вакцинацію, щоб вирішити всі помилки з дозами, партіями, номерами вакцин. Також медичні лабораторії продовжують підключення та тестування до інформаційної системи МОЗ/НСЗУ, щоб з'явилася можливість якісно генерувати сертифікати про одужання та ПЛР.
Як перевірити дійсність СOVID-сертифіката в Дії?
- Кожен може самостійно перевірити дійсність COVID-сертифіката в Дії. Це можна зробити через свій смартфон. У застосунку є зчитувач, яким можна просканувати QR-код іншого користувача Дії. Це принцип people to people, який ми впроваджуємо під час запуску всіх наших послуг.
- Натисніть на іконку зчитувача у правому верхньому кутку та наведіть камеру смартфона на QR — сертифікат перевіриться автоматично. Якщо документ фейковий, сканер або застосунок його не зчитають — відобразиться повідомлення про помилку. Завдяки цьому підробити, викрасти чи забути цифровий сертифікат неможливо.
- Будьте обережні і перевіряйте дійсність цифрових документів. Також можете почитати матеріал про користування цифровими документами в Дії https://diia.gov.ua/news/yak-koristuvatisya-cifrovimi-pasportami-v-diyi.
COVID-cертифікати для дітей:
- Діти від 12 років, які пройшли курс вакцинації, можуть отримати COVID-cертифікат у застосунку Дія.
- З 14 років підлітки можуть самостійно авторизуватися в Дії за допомогою чипа NFC на ID-картці або біометричному паспорті — просто прикласти документ до смартфона. А якщо у дитини ще немає паспорта, то це можуть зробити батьки, у яких у застосунку завантажене свідоцтво про народження дитини.
- Тож як отримати ковідний сертифікат дитини у Дії?
- Завантажити свідоцтво про народження дитини у застосунок
- Зробити запит на отримання ковідних сертифікатів
- Внутрішний і міжнародний сертифікати дитини згенеруються в застосунку разом з вашими сертифікатами.
Як згенерувати COVID-сертифікат різними способами:
- Якщо у вас є ID-картка або закордонний біометричний паспорт, то можна згенерувати сертифікат у застосунку Дія й на порталі Дія: https://diia.gov.ua/.
- Якщо у вас немає ID-картки або закордонного біометричного паспорта, то сертифікат можна згенерувати тільки на порталі Дія.
- Якщо ви маєте посвідку на тимчасове/постійне проживання — можна згенерувати сертифікат тільки на порталі Дія.
COVID-сертифікати на базі ПЛР-тестів:
- ??1 листопада Дія запустила бета-тест COVID-сертифікатів на підставі ПЛР у Дії.
- Ви можете взяти участь у тестуванні, якщо от-от пройшли ПЛР-тестування в лабораторії ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб, Дніпролаб, DIAGEN, Biolab Diagnostic, чи Сінево.
- Зауважте, тест дійсний протягом 72 годин після забору біоматеріалу. Або якщо плануєте робити ПЛР в одній з названих лабораторій.
- Чому саме ці лабораторії? Зараз лише ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб, Дніпролаб, DIAGEN, Biolab Diagnostic та Сінево під‘єднані до електронної системи охорони здоров‘я (ЕСОЗ).
- Щоб взяти участь у тестуванні, переходьте на https://team.diia.gov.ua, щоб зареєструватися на бета-тест.
- Після завершення бета-тестування в застосунку можна буде підтягнути результати ПЛР-тестів та інших українських лабораторій. Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством охорони здоров'я України та Національною службою здоров'я України зараз активно працює над їх підключенням. Сертифікат діятиме 72 години.
- Зараз у застосунку Дія також доступні: міжнародний, “жовтий” та “зелений” внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію. “Жовтий” сертифікат можна отримати після однієї дози вакцини. Він діє 120 днів. А міжнародний та “зелений” діють 365 днів.
??СOVID-сертифікат із паспортом-книжечкою можна згенерувати в застосунку Дія:
- Сертифікат у застосунку Дія можна отримати без ID-картки або біометричного закордонного паспорта. Для цього треба оновити застосунок до останньої версії в AppStore, Google Play чи App Gallery.
Що треба зробити:
1. Авторизуйтесь у застосунку через BankID
2. Натисніть "Послуги" та виберіть пункт "COVID-сертифікати" — "Отримати сертифікат"
3. Поставте галочку, щоб дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у Дію.
- ??Зауважте, що паспорт-книжечка серед ваших документів у Дії відображатися не буде. Адже цифровим паспортом може бути лише ID-картка та закордонний біометричний паспорт.
- Генеруйте сертифікати, щоб жити без обмежень
Додаткові поради:
Як згенерувати сертифікат у застосунку?
- Авторизуйтесь у застосунку
- Натисніть "Послуги" та виберіть пункт "COVID-сертифікати" — "Отримати сертифікат"
- Поставте галочку, щоб дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у Дію.
Як згенерувати сертифікат на порталі?
- Авторизуйтеся на порталі.
- У меню “Послуги” натисніть пункт “Здоров’я”, а потім — “COVID19-сертифікат про вакцинацію”.
- Дайте згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у Дію.
Відеоінструкції:
Як просто отримати сертифікат у Дії через застосунок або портал?
Як перевірити COVID-сертифікат у Дії?
https://www.youtube.com/watch?v=9hgTuyWcSkc
Як увійти на портал Дія?
https://www.youtube.com/watch?v=VVIfqBmOI4w
Як отримати електронний підпис від ПриватБанку
https://www.youtube.com/watch?v=wRY_xi4WVO4
Не підтягується COVID-сертифікат у Дії: 10 найпопулярніших запитань
https://www.youtube.com/watch?v=wUmHjVNwXm0
Інші відеоінструкції на YouTube-каналі Дії https://www.youtube.com/channel/UCjLS7GX5NxMBMwT-eY-GdrA/videos
Проєкт реалізований Мінцифрою спільно з МОЗ України, НСЗУ та за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проєкту EU4DigitalUA і Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.