Фото без опису

У суботу, 22 травня 2021 року, відбулася авторська екскурсія «Молитва за Україну», яку провів історик-краєзнавець Олександр Коваль. Маршрут проходив з Гнівані до витоків річки Рось, проте більша частина маршруту проходила визначними місцями нашої громади.

Учасники завітали до с. Косаківки, де по дорозі до села відвідали місця із стародавніми курганами, а у самому селі ознайомилися з унікальною дерев’яною церквою Іоанна Богослова. У Турбові туристи відвідали парк з колишнім панським маєтком та меморіал воїнам Української Галицької Армії.

Далі маршрут пролягав у Нову Прилуку – до Турбівської лікарні (комплексу земської лікарні, збудованого у 1912 році), де працював видатний лікар Сергій Аврамович Верхратський, меморіалу єдиному лауреату Нобелівської премії з Вінниччини Зельману Ваксману та місцевої церкви Параскеви.

Останнім відвіданим населеним пунктом громади була Стара Прилука. Учасники заходу оглянули пам’ятку палацо-паркового мистецтва Палац Мерінга, оглядову вежу, понад 100-річну церкву, збудовану німецьким архітектором, а також залишки захисних споруд «Бурти», що на березі річки Десна.

Дякуємо за наданий фотозвіт Юлії Голуб.